Графік роботи

Пн–Сб 09:00–19:00
Неділя вихідний
050 021 32 27

Максим


098 733 93 33

Олександр

Ваш список
“Список порівняння пустий
Ваш список
“Список бажань пустий

Привід велосипеда і перемикачі передач

Велосипедист, натискаючи на педалі, обертає шатуни, пов'язане з ними провідне зубчасте колесо (більшу зірочку) і далі через ланцюг і ведену (малу) зірочку заднього колеса велосипеда. Так здійснюється рух велосипеда.

Практично одночасно з винаходом велосипеда стали з'являтися різні пристосування для зміни числа передач приводу велосипеда.

Правильний вибір ведучої та веденої зірочок забезпечує таку передачу, яка дає можливість велосипедисту пропорційно своїм силам їхати по рівній дорозі з максимальною швидкістю і з меншими зусиллями долати підйоми.

Застосування тієї чи іншої передачі залежить від типу і призначення велосипеда, від того де він буде використовуватися. Для полегшення їзди в різних дорожніх умовах і кращого використання сил велосипедиста в тривалих поїздках або гонках в приводі велосипеда застосовують механізми, які дозволяють в певних межах змінювати передачу велосипеда: зменшувати швидкість на підйомах і збільшувати на рівній дорозі і невеликих ухилах, не змінюючи витрачання сил велосипедистом .

В даний час застосовуються кілька основних типів приводу: одноступінчата передача (одна зірочка спереду і одна ззаду), багатоступенева передача (від однієї до трьох зірочок спереду і від трьох до десяти ззаду) і окремо варто розглянути привід з планетарної втулкою заднього колеса.

Планетарні втулки почали виробляти на початку XIX століття. Дуже надійна конструкція із захистом від води і бруду, що має від 3 до 14 передач, але не знайшла широкого застосування через високу ціну.

Широке поширення отримали багатоступінчасті змінні передачі, механізм яких перекидає ланцюг з однієї зірочки на іншу. Ці механізми відрізняються простотою будови і малою масою. Весь механізм перемикання називається перемикачем передач.

В основному на сучасних велосипедах застосовується обладнання двох компаній - Shimano і SRAM. Це визнані лідери ринку велосипедних комплектуючих.

Обладнання має різні класи, відрізняючись ціною, якістю, матеріалами.

Розглянемо класи обладнання на прикладі лінійки Shimano, призначеної для гірських (крос-кантрійних) велосипедів.

перемикачы1
TY-18 саме простий обладнання, більш відоме як Shimano Sis (shift index system)

Tourney - бюджетне обладнання
Altus - початковий рівень
Acera - прийнятну якість
Alivio - середній клас
Deore - висока якість
Deore LX, XT - вищий клас
XTR - професійне обладнання
В устаткуванні SRAM цифрові позначення (3.0 / 4.0 / 5.0 / x-7 / x-9) - чим вище число, тим більш високого класу обладнання (виняток - професійне обладнання SRAM x-0)

Випускаються спеціальні лінійки обладнання і для шосейних велосипедів (Sora, Tiagra, 105, Ultegra, Dura-Ace) і міських (Nexus).

Завдяки надійній і перевіреній конструкції перемикач передач став невід'ємною частиною сучасного велосипеда.

Ваш відгук про товар
Поставте оцінку
Ваша відповідь
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно